הדברת טרמיטים טרמיטק

כיצד מומלץ להדביר טרמיטים?

על אף שלעתים רבות קשה לזהות אותם ניתן למצוא טרמיטים במקומות רבים בישראל: ביערות ובטבע וכמובן גם באזורים מיושבים עם בתי קרקע בדרך כלל. הטרמיטים ניזונים מעץ ולכן מסוכנים מאוד לרכוש של האדם. הם יכולים לחסל פריט מעץ בימים ספורים ולכן אם לא שמים לב אליהם במהירות עשוי להיגרם נזק רב לרכוש. הם לא שבעים מפריט אחד ויכולים לחיות בקנים של מיליונים. הם עוברים מפריט עץ אחד לאחר, מארוחה לארוחה, באמצעות תעלות עץ קטנות אותן הם מכינים מעץ לעוס. איך נזהה טרמיטים? כיצד נדביר אותם? מי יכול לבצע את העבודה? על כך ועוד ב3 הדקות הקרובות.

איך ניתן לזהות את הטרמיטים?

כפי שהוסבר לנו באתר https://www.agr-non.co.il/ של אגרנט ארנון, חברה להדברת מזיקים המתמחה בהדברת טרמיטים, זיהוי הטרמיטים הוא אינו פשוט אך אפשרי במספר דרכים:

  • זיהוי פיזי – על אף שקשה מאוד לזהות את הטרמיטים מבחינה פיזית שכן הם קטנים כמו נמלים וצבעם לבן-חצי שקוף, הרי שעדיין ניתן לזהות אותם לעתים נדירות כאשר רואים מקבץ גדול של טרמיטים. אלה גם אינם יכולים להיחשף לאור השמש בשל עורם העדין וזו עוד סיבה שקשה לזהות אותם פיזית.
  • זיהוי הפעילות שלהם – הדרך הטובה ביותר לזהות אותם כאמור היא באמצעות זיהוי הפעילות שלהם. ניתן יהיה להבחין בחורים קטנים בריהוט עץ או במשקופי הדלת בבית, או בתעלות חומות קטנות הנראות כמו תעלות בוץ (אך למעשה מדובר בשבבי עץ) אותם הם בנו כדי לעבור ממקום למקום.
  • נקישה בפריט העץ – נקישה על משקוף הדלת למשל, אם נאכל מבפנים על ידי טרמיטים, ישמיע צליל חלול למדי. כך גם במקרה של פריטי עץ שונים. אם יש חשד לפעילות של טרמיטים ניתן לדפוק מעט על העץ ולוודא את הפעילות על ידי הצליל.

מתי הם פעילים וכיצד הם יכולים להגיע אל ביתנו?

הטרמיטים פילים בכל ימות ועונות השנה. הם נפוצים יותר בחודשי הקיץ והאביב כיוון שהם אוהבים חום ולחות. בעונות המעבר יש את מעוף הכלולות שבו הם מתעופפים ממקום למקום בחיפוש אחר יעד חדש לבנות בו קן ולהתרבות. הם ניזונים מעץ ולכן יכולים לאכול גם עץ נוי/פרי וגם פריטים שונים מעץ כמו גדר העץ בגינה, כמו כיסא או שולחן ועוד.

איך ניתן להדביר טרמיטים?

הפתרון הטוב ביותר לטיפול בטרמיטים הוא באמצעות הדברת טרמיטים. בהדברה זו עושים שימוש בחומר הדברה רעיל במיוחד. חומר זה אינו מסוכן לבני אדם ובעלי חיים אחרים, אולם נדרש לפנות את המקום לכמה שעות בהתאם להוראות המדביר מטעמי בטיחות. לאחר מכן תוכלו לחזור לשגרת חייכם. בדרך כלל לוקח בין חודש ל4 חודשים עד שההדברה עובדת במלואה וייתכן ויהיה צורך לבצע יותר מהדברה אחת בתקופת הזמן הזו.

האם ניתן לבצע את ההדברה לבד ולחסוך את עלות המדביר?

מכיוון שקשה מאוד לזהות את הטרמיטים צריך לבצע את ההדברה בצורת מעטפת מלאה המספקת הגנה לבית ולגינה. חשוב מאוד שמדביר מקצועי, מנוסה ומוסמך יבצע את העבודה. תוכלו לנסות לבצע את ההדברה בעצמכם אבל סביר להניח שלא יהיו לכם חומרי ההדברה הרצויים והאפקטיביים להדברה מסוג זה. כמו כן, חלק מההדברה עשויה לכלול קידוח ברצפה ובגינה ושתילת חומרי הדברה מיוחדים. אם אתם רוצים להיות בראש שקט כדאי יהיה לשכור מדביר מקצועי לביצוע העבודה.

כיצד מומלץ להדביר טרמיטים
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
להצעת מחיר אטרקטיבית השאירו את פרטיכם:
או התקשרו: 077-8036523

זיהיתם טרמיטים בגינה?

צרו עמנו קשר באתר או בטלפון כדי להימנע מנזק רב לרכוש.
gray concrete building covered trees

הדברה בבניין משותף

הדברה בבניין משותף, בין אם מדובר במתחם דירות, בניין מגורים או בשטח משרדים, היא אחריות קולקטיבית. שמירה על שטחים משותפים ויחידות בודדות ללא מזיקים היא חיונית לשמירה על סביבת מגורים

קרא עוד »
A man spraying pesticides in a field

הדברה במרכז

שירותי הדברה במרכז הם אמצעי ההגנה ששומר על הבתים, העסקים והסביבה שלנו מפני חדירות בלתי פוסקת של מזיקים לא רצויים. שירותים מקצועיים אלו חיוניים לשמירה על סביבה נוחה ובריאה, הבטחת

קרא עוד »
green and orange bug

הדברה אורגנית כנימות

כנימות, אותם חרקים זעירים הם מטרד ידוע ומוכר. הם יכולים להתרבות במהירות, לגרום נזק לצמחים ולהשאיר שאריות דביקות המכונה טל דבש. בעוד חומרי הדברה כימיים משמשים לעתים קרובות למאבק בכנימות,

קרא עוד »