הדברת טרמיטים טרמיטק

תולעי עץ

תולעי עץבין המזיקים והמכרסמים הקשים ביורת שיכולים לתקוף בית ותכולתו אנחנו מוצאים תולעי עץ, סוג בעייתי במיוחד שחובה לטפל בו כמה שיותר מהר, אחרת הנזקים יתרחבו לכל הבית ולרכוש שעשוי מעץ. להלן מידע חיוני שחשוב לדעת כדי לאתר ולטפל בבעיה.

מהן תולעי עץ?

תולעי עץ הן למעשה חיפושית הנקראת יקרונית הרהיטים והיא ניזונה מהעמילן שיש בעץ. מה שאומר שהן תוקפות לא רק רהיטים אלא כל מה שיש בו עץ ומה שעשוי מנגרות, כולל אלמנטים שבנויים מעץ כמו מסגרות לחלונות, משקופים ומעקות. לכן, חשוב מאוד לזהות אותן בזמן לפני שהן תוקפות ומתפשטות בכל הבית. בעיה נוספת היא העובדה שהן מתפתחות במשך שנתיים מינימום ועד שבע שנים, כך שההתבייתות שלהן היא סיפור ממושך שחובה להדביר מיד לפני שיתפוררו כל הפריטים שמכילים עץ.

איך מזהים את הנוכחות שלהן?

תולעי עץ מגיעות לאורך של 2 ס"מ והן פעילות מאוד בכרסום עץ, כך שאפשר לפעמים ממש לשמוע את הכרסום הנמרץ שלהן, בעיקר בלילות. כמו כן, מכיוון שלכל כרסום עץ יש תוצר לוואי של נסורת, אפשר לגלות את הנסורת הזאת מצטברת ונופלת ליד מקומות הכרסום שלהן וכך אפשר לגלות זאת עוד לפני שהעץ נאכל כולו מבפנים ומתפורר לחלוטין או פשוט מתפרק ונשבר.

אילו עוד סימנים מעידים על כך?

תולעים משאירות חורים קטנים ואם אתם רואים ששלמות העץ נפגעת ויש חורים זעירים חפשו את הנסורת שנגרמת כתוצאה מהכרסום.

איפה אפשר למצוא אותן?

בכך מה שיש עץ, וזה לא משנה אם זה עץ טבעי או מעובד. הן יגיעו לרהיטים ואם הרהיטים ניידים ותעבירו אותם מחדר לחדר הן ידביקו רהיטים נוספים. הן יכולות לנדוד מהרהיטים למסגרות העץ ולאט לאט לכרסם הכל.

מאיפה הן מגיעות?

בדרך כלל הן מגיעות עם הרהיטים וכל מה שנחוץ זה לדעת מה מקורן. לפעמים קונים רהיטים יד שנייה שנגועים בתולעי עץ ולכן הבעיה. נדיר שהן מגיעות עם רהיטים חדשים משום שנהוג להעביר אותם טיפול נגד תולעים כדי למנוע בעיה כזאת אבל בהחלט יכול להיות מקרה כזה של תולעים ברהיטים חדשים.

כיצד מטפלים בהן?

יש חומרים שעוזרים לטפל בכך והם מיועדים אך ורק לאנשי מקצוע ולא לשימוש ביתי. יש להשתמש בכך כדי לאייד את הרהיטים ולגרום לכל מחזורי התולעים להיכחד. מכניסים את הרהיטים לחדר שמחדירים אליו גז שמטפל בתולעים ויש לחזור על זה גם כשיש מחזורי ביצים. חשוב לדעת שעושים את זה רק לרהיטים שכדאי ואפשר להציל משום שעדיין לא כרסמו אותם עד תומם. יש לוודא שכל הבית אינו נגוע בתולעי עץ ולבדוק רהיטים נוספים ואלמנטים שבנויים מעץ.

סרטון בנושא תולעי עץ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
להצעת מחיר אטרקטיבית השאירו את פרטיכם:
או התקשרו: 077-8036523

זיהיתם טרמיטים בגינה?

צרו עמנו קשר באתר או בטלפון כדי להימנע מנזק רב לרכוש.
gray concrete building covered trees

הדברה בבניין משותף

הדברה בבניין משותף, בין אם מדובר במתחם דירות, בניין מגורים או בשטח משרדים, היא אחריות קולקטיבית. שמירה על שטחים משותפים ויחידות בודדות ללא מזיקים היא חיונית לשמירה על סביבת מגורים

קרא עוד »
A man spraying pesticides in a field

הדברה במרכז

שירותי הדברה במרכז הם אמצעי ההגנה ששומר על הבתים, העסקים והסביבה שלנו מפני חדירות בלתי פוסקת של מזיקים לא רצויים. שירותים מקצועיים אלו חיוניים לשמירה על סביבה נוחה ובריאה, הבטחת

קרא עוד »
green and orange bug

הדברה אורגנית כנימות

כנימות, אותם חרקים זעירים הם מטרד ידוע ומוכר. הם יכולים להתרבות במהירות, לגרום נזק לצמחים ולהשאיר שאריות דביקות המכונה טל דבש. בעוד חומרי הדברה כימיים משמשים לעתים קרובות למאבק בכנימות,

קרא עוד »